גניקומסטיה

תאור

גגניקומסטיה (Gynecomastia – שד נשי) מהווה התפתחות חריגה של רקמת שד אצל גברים. התפתחות זו מובילה לגדילת החזה באופן לא פרופורציונלי ולא אסתטי, ביחס למבנה בית החזה הזכרי הנורמלי ומהאידיאל הגברי האוניברסלי. מצב אשר לעיתים, מוביל למבוכה בקרב גברים הסובלים מתופעה זו. הסיבה לתופעה אינה תמיד ידועה ויכולה לנבוע מסיבה גנטית, הורמונלית או אפילו בעקבות שימוש בתרופות מסוימות אשר מעודדות את צמיחת החזה.

שאלות/תשובות

מה הם סיכויי הצלחת הניתוח להקטנת החזה בקרב הגברים? מה מידת הנפוצות של ניתוח מסוג זה? מה היא המשמעות של ניתוח לטובת הקטנת החזה אצל הגברים?
אחד הסממנים האופייניים והמובהקים ביותר של המראה הנשי הם השדיים. לא פעם גברים רבים סובלים ממראה נשי באזור החזה. שדיים גבריים הם תוצאה של הורמון אשר מופרש וגורם להגדלת החזה בקרב הגברים. לרוב הורמון זה מופרש בתקופת ההתבגרות אולם אצל ארבעים עד שישים אחוזים מהגברים הורמון זה מופרש לאורך תקופה ארוכה יותר מה שגורם להגדלת השדיים.
מראה השדיים אצל גברים גורם לעוגמת נפש ולפגיעה הדימוי העצמי של גברים רבים. לא פעם ניתן למצוא פגיעה ביכולת לפתח קשרי זוגיות וכמו כן הפגיעה בביטחון העצמי משפיעה השפעה רבה על תחומי חיים רבים.
ניתוח הקטנת חזה לגברים הינו אחד הניתוחים הפשוטים יותר. את הניתוח ניתן לבצע בהרדמה מלאה או בהרדמה מקומית. המהלך הניתוח יעשה חתן קטן על מנת לשאוב את עודפי השומן. ניתוח זה אינו מסוכן וסיכויי הצלחתו הינם גבוהים ביותר. ניתוח הקטנת חזה לגברים נמשך לרוב כשעה אולם משך ההתאוששות היא כ-12 שעות. לאחר הניתוח לא תותר למנותח נשיאת מסעות כבדים עד להחלמה מלאה של האזור. כמו כן עשוי המנותח להרגיש איבוד תחושה באזור הניתוח. אולם תופעה זו עשויה להיעלם עד שנה ממועד הניתוח. כשבועיים לאחר אותו ניתוח הקטנת חזה לגברים מומלץ להגיע לביקורת אצל הרופא המנתח.

תמונות

תהליך הייעוץ

לפני קביעת סוג הטיפול חשוב להגיע לפגישת ייעוץ במרפאה.

ד”ר בן שושן שמאחוריו שנות ניסיון רבות בקשר אישי עם מטופלים, יקדיש לך זמן איכות להיכרות ותשומת לב רבה על מנת לאפשר לך לבטא בנוחות את תחושותיך רצונותיך וציפיותיך מהתהליך כך שיוכל להגשים את חלומך.

שיחות אלו מאפשרות לד”ר בן שושן לתת לך את האינפורמציה המרבית, להבין אותך היטב ולהסביר לך את המגבלות הרפואיות המתאימות לך באופן אישי כך שתוכל/י לבחור את ההליך המתאים במיוחד עבורך.

חשוב שהמטופל יבין את כל השיטות ואת תופעות הלוואי של כל אחת מהן, על מנת שיבחר בחירה מושכלת יחד עם הרופא.

תהליך הניתוח

תהליך הניתוח להקטנת חזה אצל גברים

בניתוח להקטנת חזה אצל גברים המתבצעת בשאיבה, נעשה חתך קטן (כס”מ וחצי) בקפל התת שדי שדרכו שואבים את השומן.

הניתוח מתבצע בהרדמה מקומית או כללית.

משך הניתוח להקטנת חזה – כשעה.

משך האשפוז בניתוח להקטנת חזה כ 12 שעות .

סיבוכים אפשריים לאחר הניתוח להקטנת חזה

במקרים מסוימים בלבד גורם הניתוח להקטנת חזה אצל גברים לתופעה זמנית של איבוד תחושה באזור. מקרים אלו התופעה חולפת תוך שנה מהניתוח. הסיכוי לסיבוכים קיים בכל ניתוח אך בניתוח זה הינו מינימאלי.

ישנה אפשרות זניחה להצטברות נוזלים באזור השאיבה, להידבקויות של העור לשריר שמתחתיו ולהתקהות העור .

לאחר הניתוח

לאחר הניתוח להקטנת חזה אצל גברים

לאחר הניתוח להקטנת חזה אצל גבר יש להגיע למרפאה לביקורת כעבור שבועיים

אין לשאת משאות כבדים כחודש ימים לאחר הניתוח להקטנת חזה.

ניתן לשוב לפעילות ספורטיבית בהתאם להמלצות הרופא (כחודש וחצי לאחר הניתוח להקטנת חזה)

הטיפול התרופתי הנדרש הוא אנטיביוטיקה ומשכך כאבים בהתאם להמלצת המנתח.

מומלץ להימנע מעישון ואלכוהול בשבוע הראשון לאחר הניתוח להקטנת חזה.

ניתן להתקלח 24 שעות לאחר הניתוח להקטנת חזה.

לאחר ניתוח להקטנת חזה לגבר מומלץ לא לשוב לעבודה לפחות שבוע ימים