צור קשר – Whatsapp  – 03-7285858

איך תבחרו מנתח פלסטי?

כאשר מעוניינים לבצע ניתוח פלסטי כלשהו, הדבר הראשון שמומלץ לעשות הוא לבחור מנתח פלסטי. הבחירה במנתח פלסטי אינה יכולה להיות מקרית, היא חייבת להסתמך על דברים ברורים. בסופו של דבר, אתם עומדים לעבור ניתוח  פלסטי בפנים או בגוף בידיו של רופא מנתח שלא היכרתם קודם. כן, בהחלט, חשוב להכיר ולברר היטב על המנתח הפלסטי שינתח אתכם. עליכם לבדוק היטב מיהו מבחינה מקצועית ומהי רמת השירות והתקשורת שלו, לפני שתבחרו בו.

מומחה בכירורגיה פלסטית

עולם הרפואה מתחלק לתחומים רבים ישנם רופאים מומחים  בתחום האורתופדיה, קרדיולוגיה, אורולוגיה, פנימית, רופאי משפחה ועוד. בתחומי ההתמחות השונים  ברפואה, נכללים  רופאים ורפאים כירורגים -מנתחים, כמו כן  בכל התמחות ישנם גם תתי התמחויות. כירורגיה פלסטית ואסתטית, הנה תחום העומד בפני עצמו, כאשר כירורג פלסטי הנו רופא שסיים 7 שנות לימודי רפואה, עבר סטאז’ מבחני רפואה ועבר התמחות בכירורגיה פלסטית במשך   5  שנים  באחד מבתי החולים בארץ. כירורג פלסטי ניתח ניתוחים פלסטיים שונים במסגרת בית החולים, נבחן שוב  ויש בידו תעודת מומחה בתחום זה ממשרד הבריאות בארץ והנו חבר באיגוד המנתחים הפלסטיים. חשוב לדעת כי בהתאם לחוק כל רופא יכול לעסוק בכירורגיה פלסטית-אסתטית למעשה, מותר לרופאים מתחומים אחרים כגון רופא עיניים, כירורג כללי, אורתופד, רופא אף אוזן גרון, מרדים לבצע טיפולים אסתטיים וגם ניתוחים פלסטיים ואסתטיים. חשוב לדעת ומומלץ לבחור במנתח פלסטי מומחה.

להלן כמה עקרונות לבחירת המנתח הפלסטי

הניסיון המקצועי של המנתח הפלסטי

בררו האם המנתח פלסטי מומחה ועד כמה המנתח הפלסטי מנוסה ובעל ניסיון מקצועי . בחרו במומחה בכירורגיה פלסטית. מומלץ לבחור רק במנתח פלסטי שיש לו מומחיות בכירורגיה פלסטית. עדיף שהמנתח הפלסטי יהיה חבר האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית. חשוב שתבדקו את קורות החיים של הרופא המנתח, מהו ניסיונו, איפה הוא למד, היכן התמחה, מתי סיים את ההתמחות והיכן עבד לאחר מכן. אפשר לבקש מהרופא לראות תעודות שלו. חשוב לוודא האם מעבר לפרקטיקה הפרטית הוא עובד גם במקומות אחרים, לרבות בבית חולים או מרפאות קופ”ח. כמו כן, חיוני מאוד לבדוק האם למנתח הפלסטי יש ניסיון בתחום הניתוח שאתם הולכים לעבור ולבקש ממנו שיציג בפניכם דוגמאות, המחשות, תמונות.   

אמינות מנתח הפלסטי 

בחנו את אמינותו של הרופאמנתח פלסטי אמין יבדוק אתכם היטב במהלך המפגש עמו. הוא  יקשיב לרצונות ולציפיות שלכם, יפעיל שיקול דעת  אסתטי, רפואי ומקצועי. כמו כן, הוא יסביר לכם במדויק האם באמת יש לכם צורך בניתוח, האם הניתוח אכן יענה על ציפיותיכם או שאפשר להסתפק בטיפול מקומי. מנתח פלסטי אמין יציג מול הפונים והמטופלים את האפשרויות הרפואיות והאסתטיות השונות העומדות בפניהם ולבחירתם. מנתח פלסטי, יפרט על היתרונות והחסרונות של הניתוח, על ההכנה לניתוח, על הניתוח עצמו ועל תהליכי ההחלמה כולל מגבלות וסיכונים אפשריים. שימו לב והיזהרו  ממצבים בהם המנתח הפלסטי שפניתם אליו ייראה לכם פזיז, לא יפרט בפניכם את כל האפשרויות הטיפוליות והניתוחיות, לא יתחשב בגילכם ובמצב הרפואי שלכם, ולא ישים דגש על התוצאות האסתטיות האפשריות שניתן להפיק מהניתוח. מומלץ לא להסתמך רק על תמונות אטרקטיביות – מומלץ לא להתלהב מאלבומי תמונות שמציגים מנתחים פלסטיים במרפאותיהם. מטבע הדברים, אף מנתח פלסטי לא יציג בפניכם את תוצאות הניתוחים הלא מוצלחים שלו, כך שלא ניתן להסתמך על תמונות בלבד. חשוב בהחלט לבקש לראות דוגמאות אך מאידך מומלץ לבקש מהמנתח שיציג בפניכם גם תמונות של צלקות שנשארות לאחר הניתוח כדי שתדעו למה לצפות.

פגישת היעוץ הרפואי לניתוח הפלסטי

בפגישת הייעוץ  הרפואי לפני הניתוח תקבלו הסבר ומידע מלא על הפרוצדורה הטיפולית/הניתוחית המתוכננת. המנתח הפלסטי יבדוק ויערוך לכם בדיקה רפואית בהתאם לניתוח המבוקש וימליץ לכם על הפעולה האסתטית הנדרשת. חשוב לדבר עם המנתח הפלסטי  לשתף על החלומות הציפיות שלכם וההתלבטויות, ולשאול את כל השאלות הנדרשות לפני החלטה מושכלת. חשוב שתרגישו בנוח עם המנתח הפלסטי  ותקבלו המלצה רפואית מקצועית תוך מענה לכל התשובות שהעליתם בכל הקשור לניתוח ולהחלמה ממנו. ישנם מנתחים פלסטיים שאינם לוקחים תשלום ליעוץ, אחרים לוקחים תשלום על פגישת הייעוץ הרפואית לפני הניתוח ורופאים פלסטיים נוספים במידה ומבוצע ניתוח פלסטי מקזזים את התשלום מעלות הניתוח.

המלצות על המנתח הפלסטי

קבלו המלצות על מנתח הפלסטי שאתם רוצים. בחרו  במנתח פלסטי שקיבלתם עליו המלצות מחברים, ממנותחים אחרים או מרופאים אחרים. אפשר למשל לשאול את רופא המשפחה אם הוא יכול להמליץ על מומחה בכירורגיה פלסטית. שימו לב, מומלץ לא להיסתמך על המלצות שאתם מקבלים מאנשים לא מוכרים ברשתות החברתיות. הסתמכו רק על המלצות שהמקור שלהן רציני ומהימן, כשאתם מכירים את הממליצים ויודעים בדיוק עד כמה הם אמינים וראיתם את התוצאות.  בעניין זה חשוב לציין כי לא מעט אנשים שמתכוננים לעבור ניתוח פלסטי, נוטים להסתיר זאת מחברים ומכרים מטעמי בושה ו”בשביל מה שכולם ידעו”, ובכך הם מפסידים מעגל ממליצים חשוב. עדיף להתגבר על הבושה לטובת הסיכוי שתקבלו מידע מהימן. לעיתים תתפלאו לגלות בין מכריכם כאלה שעברו בעצמם ניתוחים דומים,  ועד הרגע ששאלתם הם לא חשפו זאת ולא שיתפו אתכם.

תקשורת עם המנתח 

וודאו האם נוצרה תקשורת וכימיה ביניכם לבין המנתח הפלסטי? חשוב מאוד שתהיה כימיה ותקשורת עם המנתח. הכוונה אינה ליחסים חבריים ואיש לא מצפה שתצאו עם המנתח לבילוי. הכוונה היא להרגיש עם הפלסטיקאי בנוח ולחוש חופשיים לתקשר אתו ולשאול אותו כל שאלה שעולה בראשכם לפני הניתוח וגם אחריו. צריך לוודא שמדובר במנתח פלסטי שיודע לתת שירות, שמספק הסברים מפורטים וברורים על כל מה שקשור לטיפול או לניתוח.  ניתוח פלסטי הוא מהלך מאתגר נפשית ופיזית עבור המנותח, לפיכך מלאכתו של המנתח אינה יכולה להסתכם בביצוע ההליך הכירורגי בלבד.

זמינות המנתח לביצוע הניתוח

ודאו שהמנתח הפלסטי יהיה זמין עבורכם גם אחרי ביצוע הניתוח – מנתחים פלסטיים כמו רופאים רבים אחרים הם אנשים עסוקים ובני אדם רגילים, שנוסעים לחו”ל לכנסים או לחופשות פרטיות. בהתאם לכך, חשוב שבבחירת מנתח פלסטי תבדקו אם הוא יהיה זמין עבורכם גם בתקופה שלאחר הניתוח, אם הוא נוסע לחו”ל ואם כן – האם יוכל לתת מענה טלפוני, האם יש מי שייתן במקומו מענה טיפולי בהעדרו וכו’. הליווי הצמוד והשירות האישי והאדיב הם חלק חשוב מכל ההליך, והם צריכים להתקיים גם לאורך התקופה שלאחר הניתוח, ככל שהדבר יידרש. 

מחיר הניתוח הפלסטי

ניתוחים וטיפולים פלסטיים ממוקמים על סקאלה של טווח מחירים רחב. לרוב, מחיר הניתוח הוא גם פונקציה של מוניטין, הן של הרופא והן של המרכז הרפואי בו הניתוח מבוצע. בוודאי של איכות הציוד והחומרים שבהם עושים שימוש בניתוח. מחיר נמוך משמעותית בהחלט מעלה חשד, למרות שגם מחיר מאוד גבוה הוא לא ערובה להצלחה.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן