צור קשר – Whatsapp  – 03-7285858

ניתוח מתיחת בטן

ניתוח מתיחת בטן

שרירי הבטן האורכיים מתרופפים בעקבות שינויים פיזיים בגוף כגון לידה השמנת יתר וירידה דרסטית במשקל. עקב היווצרות של עודפי עור בבטן תחתונה. במצב זה פעילות ספורטיבית לחיזוק שרירי הבטן אינה אפקטיבית. לכן אם ברצונך לעצב את מראה הבטן ולהיפטר מעודפי העור, ניתוח למתיחת בטן הוא פיתרון.

חשוב להבין שמטרת הניתוח היא סילוק עודפי עור ושומן מאיזור הבטן ולא מאיזור המותניים. לכן, יתכנו עודפי עור או שומן בצידי הצלקת. אם ברצונך לטפל באיזור המותניים יש צורך להאריך את הצלקת לאיזור המותניים או גב תחתון.
אין הרבה ניתוחים פלסטיים שעושים אנשים מאושרים כמו מתיחת בטן מוצלחת. הבטן החדשה מתוחה כעור של תוף על פני שרירי בטן מסותתים, והגאווה להסתובב אחרי ניתוח כזה היא גדולה.

שאלות ותשובות בנושא ניתוח מתיחת בטן

מדוע יש צורך למתוח את הבטן? מה הם הסיכויים להצלחת מתיחת הבטן? מה היא הטכניקה הטובה ביותר לניתוח פלסטי בבטן? מי יבצע עבורכם את הניתוח הפלסטי?

הסברה הרווחת בקרב רבים כי אימון לשרירי הבטן יוכלו לעצב בטן יפה ומתוחה אינה נכונה עבור רבים וטובים. עבור אלו הסובלים מבטן רפויה ועודפי עור הפתרון היחיד והנכון ביותר עבורם הוא ניתוח מתיחת בטן. אימון וחיזוק שרירי הבטן הממוקמים מתחת לעור הרפוי כלל לא יראו. מתיחת בטן מקצועית ואיכותית תאפשר מראה בטן חטובה ורעננה.
בטן רפויה ועודפי עור כאלה ואחרים הינם נחלתם של אלה אשר ירדו במשקל בצורה משמעותית וכמו כן נחלתן של נשים שעור בטנן נמתח כתוצאה מהריונות. עוד לפני ביצוע הליך רפואי כירורגי כזה או אחר יש צורך כאמור לבדוק את מידת ההתאמה של המנותח לניתוח ייחודי זה. לפני ניתוח מתיחת בטן יתבקש המנותח לעבור סידרה של בדיקות דם, בדיקת אק”ג, בדיקת ריאות ועוד.
כמו כן היות והניתוח הינו בהרדמה מלאה יתכן ויתבקש המנותח לבדיקות על ידי הרופא המרדים. חשוב מאוד להבין כי על מנת לבצע את הניתוח מחויב המנותח להגיע למשקל יציב. כמו כן יתבקש המנותח להיות בצום של שמונה שעות לפני הניתוח.
עוד חשוב לציין כי ניתוח מתיחת בטן אינו תחליף לפעילות אירובית או כל פעילות ספורטיבית אחרת ואינו תחליף לשמירה על תזונה נכונה ובריאה.

האם ישנם סיבוכים בניתוח מתיחת בטן ?

הסיבוך הנפוץ ביותר הינו דימום תת עורי – ריכוז של דם תחת עור הבטן. בעייה זו עלולה להיווצר אצל בערך 5% מכלל המטופלים ובמקרה הצורך תיתכן חזרה לחדר הניתוח על מנת לנקז את הדם.

זיהום או בעיות החלמה, כולל אובדן עור ועודף צלקות קורה לעיתים יותר נדירות.
עוד סיבוכים קשים או מסכני חיים הינם אפשריים. דווח על מקרים של קריש דם (גוש דם שנודד לריאות) אך על-פי סטטיסטיקה בקרב מנתחים פלסטיים מצב זה הוא נדיר ביותר.

תהליך הייעוץ של ניתוח למתיחת בטן

לפני קביעת סוג הטיפול חשוב להגיע לפגישת ייעוץ במרפאה.

ד”ר בן שושן שמאחוריו שנות ניסיון רבות בקשר אישי עם מטופלים, יקדיש לך זמן איכות להיכרות ותשומת לב רבה על מנת לאפשר לך לבטא בנוחות את תחושותיך רצונותיך וציפיותיך מהתהליך כך שיוכל להגשים את חלומך.

שיחות אלו מאפשרות לד”ר בן שושן לתת לך את האינפורמציה המרבית, להבין אותך היטב ולהסביר לך את המגבלות הרפואיות המתאימות לך באופן אישי כך שתוכל/י לבחור את ההליך המתאים במיוחד עבורך.

אופן ביצוע ניתוח למתיחת בטן

ניתוח למתיחת בטן מתבצע הרדמה כללית.

זמן ניתוח למתיחת בטן כשעתים וחצי.

נדרש אשפוז של 24 שעות.

בניתוח למתיחת בטן מבצעים חתך רחב מתחת לקו הביקיני ומסירים את העור המיותר, מותחים את העור שנשאר ומשחזרים טבור במקום הנכון.

בדרך כלל מבצעים חתך רוחבי ברוחב של 20 – 25 ס”מ בצורת קשת בחלק התחתון של הבטן, דרכו מרימים את דופן הבטן ומנתקים את העור והשומן התת-עורי מהשרירים.

המנתח מחזק את דופן הבטן על ידי איחוי השרירים.

את הטבור מנתקים מהעור ומחזירים למקומו לאחר מתיחת דופן הבטן.

מסירים את עודף העור והשומן ותופרים את שולי החתך.

בניתוח למתיחת בטן ניתן גם לשפר סימני מתיחה וצלקות מניתוחים קודמים, אם הללו נמצאים באזור התחתון של הבטן, בין הטבור לשיער הערווה. לעתים משלבים שאיבת שומן באזור.

מיד בתום הניתוח מולבשת חגורת לחץ בכדי למנוע שטפי דם.

סימני המתיחה על הבטן אינם נעלמים, כמו גם צלקות של הניתוח, אבל ניתן לסלק את אלה המרוכזים בשיפולי הבטן על ידי כריתת העור העודף המכיל אותם.

תהליך החלמה – ניתוח למתיחת בטן

לאחר ניתוח למתיחת בטן מומלצת מנוחה מוחלטת כשבוע לאחר הניתוח, בכדי למנוע מתח באזור שבו בוצע הניתוח בעיקר באזור התפרים ובשעת מאמץ של שרירי הבטן שנתפרו. כארבעה ימים אין לזקוף את הגב.

הבטן תהיה מעט נפוחה וכואבת.

כעבור שלושה ימים יש להגיע לביקורת ולהוצאת המנקזים שחוברו במהלך ניתוח למתיחת בטן בכדי למנוע הצטברות נוזלים או דם.

כעבור שבועיים יש להגיע לביקורת שנייה ולהורדת תפרים לרוב לא יהיה צורך להסיר תפרים מאחר והתפירה היא נסתרת והחוטים נספגים מעצמם.

יש ללבוש את חגורת הלחץ חודשיים לאחר הניתוח למתיחת בטן, ניתן להסירה למשך שעה בכל יום.

יש להימנע מפעילות מואצת כחודש וחצי לאחר ניתוח למתיחת בטן.

הניתוח עצמו אינו גורם לכאבים אם כי צפויים כאבים במהלך ההחלמה, מומלץ ליטול כדורים בהמלצת המנתח להקלה על כאב.

בדרך כלל לאחר חצי שנה עד שנה מטשטשות הצלקות.

זמן ההחלמה והכאב הוא אישי לכל מטופל, בדרך כלל לעבודה ניתן לחזור תוך שבועיים.

לרוב לאחר שלושה שבועות ניתן לחזור לפעילות רגילה ולאחר ששה שבועות ניתן לחזור בהדרגה לפעילות שוטפת.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן