צור קשר – Whatsapp  – 03-7285858

ניתוח מתיחת זרועות עיצוב זרועות

ניתוח מתיחת זרועות, עיצוב זרועות

מתיחת זרועות מבוצעת בשיטת צלקת “L” הפוכה. שיטת עיצוב זרועות זו מבטיחה הסרה מקסימלית של החלק המדולדל של הזרוע. חתך חיטוב זרועות בניתוח הינו לאורך הזרוע מקו פנים המרפק, עד וכולל בית השחי.
סיבוכי ניתוח מתיחת זרועות נדירים.
ניתוח מתיחת זרועות הוא הפתרון הטוב ביותר להיפטר מעודפי העור והשומן לאחר ירידה משמעותית במשקל.
למרות רתיעה מובנת מפני צלקות הניתוח, ניתוחים אלה מאד אפקטיביים: בדרך כלל ניתן לרדת במידת היקף אחת עד שתיים לאחר הניתוח.
ניתן לבצע ניתוח למתיחת זרועות באמצעות שני סוגים של חתכים. סוג החתך יקבע בהתאם למצבו של כל מטופל, ולמידת העיצוב שמעוניינים להשיג בזרוע.
אחוזי הצלחת בניתוח לעיצוב זרועות גבוהים מאד ותוצאותיהם נשמרות כל עוד נשמר המשקל הנוכחי.
מטרת הניתוח היא להסיר עודפי עור ושומן ביחד, תוך שאיבת מוקדים נוספים עם עודפי שומן. ניתוחים אלה מבוצעים בהרדמה כללית.
משך מתיחת זרועות כשעתיים. ניתוח זה אינו מחייב השגחה ללילה.
יש לרדת לפני הניתוח למשקל רצוי ויציב לפחות לשלושה חודשים.
ניתוח מתיחת זרועות מתאים לכל בעל/ת עודפי עור ושומן במקומות אלה וללא עודף משקל מסוכן, מגיל 18 ומעלה. כל שינוי במשקל לאחר הניתוח מעל 5 ק”ג יוכל לשנות את צורת הזרועות .

שאלות ותשובות בנושא ניתוח מתיחת זרועות

למי מתאים ניתוח עיצוב זרועות?

ניתוח לעיצוב ומתיחת זרועות מיועד לנשים וגברים שסובלים מדלדול של הזרועות. עודפי העור בזרועות נגרמים לאחר ירידה דרסטית במשקל, בשל השפעות הגיל, או מסיבות תורשתיות.
אין הגבלת גיל לביצוע ניתוח להרמת זרועות.

אילו סוגי ניתוחי מתיחת זרועות קיימים?

ניתן לבצע ניתוח למתיחת זרועות באמצעות שני סוגים של חתכים. סוג החתך יקבע בהתאם למצבו של כל מטופל, ולמידת העיצוב שמעוניינים להשיג בזרוע.
עיצוב הזרועות במצבים בהם כמות עודפי העור אינה גדולה או במצבים בהם העודפים מרוכזים בעיקר בחלק הזרוע העליון ניתן לבצע באמצעות שילוב של שאיבת שומן מהזרוע והסרת עודפי העור באמצעות צלקת הממוקמת בתוך בית השחי.
כאשר כמות עודפי העור גדולה, הטיפול בעודפים נעשית באמצעות צלקת הנמשכת לאורך החלק הפנימי של הזרוע ולפעמים אף נמשכת לצידי החזה העליון. ניתן לשלב שאיבת שומן לעיצוב היקפי.

איך להתכונן לניתוח עיצוב זרועות?

כל ניתוח מצריך מהמטופל לערוך בדיקות דם מתאימות, וכן נדרשות לעיתים בדיקות נוספות כדוגמת צילום חזה וא.ק.ג. – בהתאם לגילו ולמצבו הרפואי של המטופל.
על מנת לצמצם את הסיכון ולהגביר את הבטיחות, ישנם מצבים בהם נדרש המטופל לבצע בדיקת טרום הרדמה הנערכת על-ידי הרופא המרדים בבית החולים בו יתבצע הניתוח.
במקרים מסוימים ימליץ הרופא המנתח על רכישה מראש של חבישות או פרטי לבוש ספציפיים המתאימים לתקופת ההחלמה.

כיצד הניתוח מתבצע ניתוח מתיחת זרועות בפועל?

ניתוח להרמת זרועות אורך כשעתיים, ומבוצע תחת הרדמה כללית. כאמור, סוג ואורך החתך ייקבע בהתאם למצבו הפיזי של המטופל , להעדפותיו ולהמלצת הרופא המנתח .
בשלב הראשון של הניתוח ברוב המקרים מבוצעת שאיבת שומן מהזרוע להפחתת כמות רקמת השומן ולאחריה תפירה של הפצע הניתוחי. תפירה זו מבוצעת באמצעות תפרים פנימיים הנספגים מעצמם ואין צורך להסירם.

מה קורה לאחר ניתוח עיצוב זרועות?

כדי לוודא התעוררות איטית ובטוחה שוהה המטופל כשעה עד שעתיים במחלקת ההתאוששות ולאחר מכן מועבר להשגחה בבית החולים.
ברוב המקרים לאחר הניתוח ילבש המטופל בגד אלסטי מיוחד אותו ירכוש מראש.
מטרתו של הבד האלסטי היא להפחית את הבצקת, שטפי דם קטנים מקומיים ונפיחות, המופיעים לרוב בימים הראשונים שלאחר הניתוח. בגד זה , למרות חוסר הנוחות שבלבישתו, מסייע גם בעיצוב התוצאה הסופית של הניתוח ומפחית כאב.
במקרים מסוימים, על פי שיקולים רפואיים, יש צורך השארת נקזים שיפנו הפרשת דם ונוזלים מאזור הניתוח.

תהליך הייעוץ של ניתוח מתיחת זרועות

בייעוץ לקראת עיצוב ירכיים ועיצוב זרועות בניתוח אבדוק את משקלך מול גובהך והיחס ביניהם, בכדי לוודא כי אינך במשקל יתר מסוכן לניתוח. כמו-כן אבדוק את צורת הירכיים ו/או הזרועות, עודפי עור ושומן קיימים ומיקומם. לפי בדיקות הדם העדכניות אוודא כי לא קיים חסר בחומרי בניה בגוף או אנמיה העלולים להפריע למהלך הריפוי אחר הניתוח.
לפני קבלת החלטה על ביצוע ניתוח ובחירה של שיטת הניתוח הרצויה להשיגם האפקט המיטבי, חשוב להתייעץ עם כירורג פלסטי מומחה, החבר באיגוד הארצי לכירורגיה פלסטית אשר מבצע ניתוחים מעין אלה באופן תדיר.
טרם הניתוח אסמן את קווי החתך המתוכננים בירכיים ובזרועות. באם נמצא כי ישנו צורך בשאיבת שומן נלווית – אסמן את שטחי השאיבה גם-כן.
בפגישת הייעוץ, לאחר התאמת סוג הניתוח והמשתלים, יפרט הרופא המנתח את מהלך הניתוח, ההחלמה, התוצאה הצפויה וכן את הסיכונים והסיבוכים האפשריים של הניתוח.
סיכונים אלו עלולים לכלול: דימום, זיהום, פגיעה עצבית (ירידה בתחושה), והצטלקות.
כדי להפחית את הסיכונים ככל הניתן, חשוב לספק למנתח הפלסטי את מקסימום האינפורמציה הרפואית על המטופל – כך שהוא יידע לתת תשומת לב נכונה ונאותה לכל סיבוך אפשרי, על פי נתוניו הרפואיים.
יש לציין שעישון סיגריות מגדיל את הסיכון לסיבוכי ההרדמה והניתוח, ונהוג לבקש הפסקת עישון מלאה של כ-3 שבועות לפחות לפני ואחרי כל ניתוח אסתטי.

תהליך ניתוח עיצוב זרועות

סימון עודף העור להסרה מבוצע טרם הניתוח, תוך פריסת הזרועות לצדדים. טרם הסרת העור אני שואב את רקמת השומן העמוקה במקום בכדי להימנע מפגיעה בדרכי הלימפה החיוניות לניקוז. מוקדי עודף שומן נוספים יישאבו לפי צורך. לאחר הסרת העור נסגר חתך הניתוח בתפרים נספגים (חיצים לבנים). בדרך כלל אין צורך בנקזים, ומספיקה אגידה אלסטית טובה למשך שבוע.

לאחר ניתוח מתיחת זרועות

במהלך שבוע-שבועיים אחר הניתוח קיימים כאבים שייתכן ויגבילו את תנועת הזרועות, שטפי דם עוריים, בצקות, נפיחויות ושינויי תחושה בעור. לפיכך, מומלץ להימנע ממאמצים לשבוע-שבועיים.

ריפוי מלא של חתכי הניתוח יכול לקחת מספר שבועות, ובכל מקרה תהיינה צלקות. אלה יכולות להיות מעובות ו/או רחבות עקב מתח העור במקום. זו הבעיה העיקרית בניתוח: בעוד שניתן ללכת במכנסיים או שמלה ולהסתיר קיום צלקות ניתוח אחר מתיחת ירכיים, הרי שלא ניתן להסתיר את צלקות הניתוח בפנים הזרועות בקיץ, בגופיה או חולצה.
במהלך תקופה זו קיימים כאבים שייתכן ויגבילו את תנועת הירכיים, שטפי דם עוריים, בצקות, נפיחויות ושינויי תחושה בעור הירכיים. ריפוי מלא של חתכי הניתוח יכול לקחת מספר שבועות, ובכל מקרה תהיינה צלקות. אלה יכולות להיות מעובות ו/או רחבות עקב מתח העור במקום.

לפיכך, מומלץ להימנע ממאמצים לשבוע-שבועיים. מצד שני, בכדי למנוע היווצרות קרישי-דם בוורידי הרגליים, עליך להימנע משכיבה ממושכת ללא תנועה, למעט בשינה.

עליך לזכור, כי צורת הירכיים הסופית תראה לאחר מספר חודשים: רקמת הירכיים מצויה בתהליכי ריפוי ובניה מתמשכים. התייצבותה אורכת זמן רב. עקב מתיחת עור הירכיים כלפי מעלה פועלים עליו כוחות מנוגדים היכולים להוריד את קו הצלקת עם הזמן. שינוי הגובה הינו קטן.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן