ניתוח שאיבת שומן

ניתוח שאיבת שומן

שאיבת שומן אינה באה כתחליף לדיאטה או להתעמלות. שאיבת שומן מהווה פיתרון טוב כאשר אנו מעוניינים לעצב אזורים מסוימים שאינם פרופורציונלים ביחס לשאר הגוף, ומעוננים לעצב את: הישבן, הבטן, הירכיים, הצוואר הוברכיים. גבול כמות השאיבה המומלצת היא עד חמישה ליטר.

שאלות ותשובות בנושא שאיבת שומן

מה היא הדרך הטובה ביותר להיפתר מעודפי השומן? איך בוחרים את הטכניקה המתאימה ביותר לטובת ניתוח פלסטי כזה או אחר? מה הם היתרונות של ד”ר אבנר בן שושן?

ניתוח שאיבה של השומן העודף מהגוף אינו תחליף בשום צורה ואופן לפעילות ספורטיבית מותאמת או לתזונה נכונה. רבים המעוניינים לעצב את גופם חשוב שידעו כי ניתוח שאיבת שומן נכון רק לאחר ביצוע כל הפעולות הנדרשות על מנת להגיע אל המשקל התקין והמאוזן ביותר. עם זאת חשוב לציין כי ניתוח זה נכון לאלו אשר אזורים מסוימים בגופם אינם בפרופורציה הנכונה.

ניתוח שאיבת השומן הינו ניתוח שכיח מאוד ומקובל מאוד בעולם המערבי. משך הניתוח הוא בין שעה לשעתיים בהתאם לאזור המנותח ולכמות השומן הנשאבת, כמו כן חשוב לציין כי לא ניתן לשאוב בשאיבה אחת לא יותר מחמישה ליטר.

ניתוח שאיבת שומן נעשה בהרדמה מלאה ועל כן חשוב מאוד לדעת כי לפני הניתוח יבחן ד”ר אבנר בן שושן את המטופל על מנת לוודא את רמת התאמתו לניתוח מסוג זה. הניתוח נעשה על ידי החדרת צינורית ושאיבת השומן נעשית בטכניקה מתקדמת ביותר.

לאחר הניתוח ייחבש המנותח בחבישת לחץ ייחודית על מנת למנוע דימום וכמו כן לטובת ריפוי איכותי יותר. לבישת המחוך היא למשך חודשיים והיא חשובה מאוד למניעת בצקות. זמן ההחלמה הנדרש לאחר הניתוח הוא כשלושה שבועות.

למי מתאים ניתוח שאיבת שומן?

ניתוח שאיבת שומן מתאים לאנשים בריאים שמשקל גופם תקין, ושבאזורים מסוימים בגופם יש מצבורי שומן עקשניים. העודפים האלה יכולים להצטבר עם הזמן או שמדובר במצבורי שומן מקומיים שנובעים ממבנה גוף. כאשר אדם אינו מצליח להיפטר מעודפי השומן האלה באמצעות דיאטות, הוא יכול לבחור באפשרות של ניתוח שאיבת שומן.

שאיבת שומן תביא לרוב לתוצאות טובות יותר אצל אנשים צעירים, שעור גופם גמיש ויוכל להיצמד טוב בחזרה לגוף לאחר הניתוח. לכן מומלץ לבצע את הניתוח לפני גיל 60 כדי למנוע מצב של עור רפוי ותלוי באזור שבו בוצע הניתוח.

הניתוח מתאים לנשים שסובלות מהצטברות עודפי שומן בירכיים, בישבן או בידיים. לעומת זאת, הוא פחות מתאים לגברים עם כרס, כי מדובר בשומן תוך בטני שלרוב לא ניתן להסיר על ידי ניתוח שאיבת שומן. תהליך הייעוץ של ניתוח שאיבת שומן

בפגישת יעוץ ד”ר אבנר בן שושן ישאל שאלות על המצב הבריאותי, ועל ציפייתך מתוצאות הניתוח, יפורטו כל הסיכונים וסיכויי ההצלחה הנלווים לניתוח שאיבת שומן, סיכויי ההצלחה תלויים בפיזור תאי השומן באזור בו מתכננים לבצע את שאיבת השומן, וכן במרקם והאלסטיות של העור. לא מומלץ לשאוב יותר מ – 5 ליטר בכל ניתוח לשאיבת שומן. במקרים שהעור דק מידי, שאיבת שומן עשויה לגרום לרפיון בעור במקרים אלה מומלץ לשלב גם מתיחת עור.

תהליך ניתוח שאיבת שומן

הניתוח לשאיבת שומן מתבצע בהרדמה כללית .

בזמן הניתוח לשאיבת שומן הגוף מאבד נוזלים רבים, לכן לאחר הניתוח מחברים אינפוזיה לקבלת נוזלים מינרלים, אנטיביוטיקה ומשככי כאבים.

הניתוח לשאיבת שומן נמשך בין שעה וחצי לשעתיים תלוי בכמות השומן, ומספר המקומות בהם נדרשת השאיבה.

בניתוח לשאיבת שומן מבצעים חתך קטן בעור באזור השאיבה ודרכם מזרימים תמיסה מי מלח, חומרי הרדמה מקומית ואדרנלין אל תוך שכבת השומן בכדי להקל על השאיבה והקטנת הדימום.

מוכנסת צינורית דקה, ודרכה מתבצעת שאיבת תאי השו

לאחר הניתוח של שאיבת שומן

לאחר ניתוח לשאיבת שומן מולבשת חגורת לחץ להקטנת שטפי הדם, וריפוי טוב יותר.
במקרים מסוימים לאחר ניתוח לשאיבת שומן מושארים נקזים המוצאים כעבור יום יומיים.

ההחלמה לאחר הניתוח לשאיבת שומן

לבישת המחוך לאחר הניתוח לשאיבת שומן במשך חודשיים תמנע נפיחות בצקות וגבשושיות בעור .
כיומיים שלושה לאחר הניתוח לשאיבת שומן תיתכן תחושה של חוסר נוחות וכאב, אשר בעזרת כדורים נגדי כאבים ניתן לגבור עליהם. יש מקרים בהם המנתח ימליץ על טיפול באנטיביוטיקה.

יש לפנות למרפאה בכל מקרה של תופעות חריגות, כגון נפיחות חריגה, דימום, כאבים קיצוניים וקשיים בנשימה.

זמן ההחלמה לאחר הניתוח לשאיבת שומן הוא כשלושה שבועות.

כעבור כשלושה חודשים לאחר הניתוח לשאיבת שומן ניתן להבחין ב – 90% מהצלחה הניתוח.

הוצאת התפרים מתבצעת כעבור עשרה ימים.