צור קשר – Whatsapp  – 03-7285858

עיצוב הישבן

 עיצוב הישבן

מהו גודל וצורת הישבן האידיאלית ?  זהו עניין של טעם וגם של אפנה. ניתוח עיצוב ישבן הוא אחד הניתוחים הפופולאריים ביותר היום.
בארצות הברית מצביעים הנתונים הסטטיסטים בכל מה שקשור לניתוחי עיצוב הישבנים על תופעה עצומה בכל קנה מידה. בשנת 2004 לדוגמה, חלה עליה של 503 אחוזים במספר הניתוחים לעיצוב הישבן.
שבכל ישבן הנחשב לאסתטי ויפה, מתקיימים התנאים הבאים:
•  בישבן יהיה שקע בחלק העליון של העכוזים המפריד בין הגב לעכוז.
•  יימצאו שתי גומות פרהסקרליות.
•  לישבן יהיו שני שקעים בצדדים.
•  יהיה קפל תת עכוזי קצר, כזה היוצר מעוין בין הירכיים.
•  חסר עודף שומן במותניים.
•  בפרופיל ,הנקודה הבולטת ביותר מתאימה לקו הפוביס הקידמי.
הרמת ישבן ברזילאית היא השם הנפוץ להליך עיצוב ישבן על ידי שאיבת שומן עצמי והזרקה של תאי השומן שנשאבו. ניתוח עיצוב ישבן על מגוון שיטותיו תפס תאוצה בשנים האחרונות בעולם, ובארץ הוא נכנס לשימוש נרחב בקרב נשים שמעוניינות בישבן עגלגל וסקסי כמו של רקדניות הקרנבל בברזיל.

שאלות ותשובות בנושא עיצוב ישבן

מהן השיטות השונות לעיצוב הישבן?

להלן השיטות המקובלות והנפוצות ביותר לעיצוב ישבן:
שאיבת שומן: בשיטה זו שואבים שומן עודף מן הישבן ומעצבים אותו, כך שהתוצאה המתקבלת לאחר הניתוח היא ישבן קטן וחטוב יותר. הניתוח מבוצע תחת הרדמה כללית ואורך כשעתיים.
הזרקות שומן: שיטה זו מכונה גם ה”ישבן הברזילאי” ובמהלכה נלקח שומן מחלק אחר בגוף (בטן, ירכיים) ומוזרק לישבן. את התוצאות הסופיות ניתן לראות לאחר כשלושה חודשים. בחודש הראשון רצוי להימנע מישיבה או שכיבה על הישבן.
שתלי סיליקון: במהלך הטיפול, שאורך תחת הרדמה מלאה וכ-3 שעות, מוחדרים לישבן שתלי סיליקון, הגורמים לישבן להיראות מוצק וחטוב יותר. את הניתוח ניתן לעבור מגיל 18 ומעלה. ההחלמה לאחר הניתוח אורכת כשבועיים ולרוב מלווה בכאבים (אותם אפשר למנוע באמצעות משככים). מומלץ לא לשבת על הישבן בשבועיים שלאחר הניתוח, ולהמתין כמה שבועות עם החזרה אל השגרה. את התוצאות הסופיות  ניתן לראות רק לאחר שלושה חודשים.
מקרוליין: שיטה זו, מבוצעת על ידי הזרקות של חומצה היאלורונית בצידי המותן. הטיפול נמשך כ- 30 דקות.

מהן צורות עיצוב הישבן הנפוצות?

עכוז בצורת האות O
עכוז בצורת מלבן רחב וקצר
עכוז בצורת האות A – (נחשב לישבן היפה והמבוקש ביותר)
עכוז בצורת האות V

מהו תהליך ההחלמה לאחר ניתוח עיצוב ישבן ?

החלמה לאחר ניתוח הגדלת ישבן (בין אם מדובר בניתוח הרמת ישבן ברזילאי ובין אם מדובר בניתוח הגדלת ישבן ע״י החדרת שתלי סיליקון) מושפעת בדרך כלל מההתאוששות של שאיבת השומן, מספר שבועות מתום ההליך אי אפשר יהיה לשבת או לשכב על הישבן. תקופת ההתאוששות מניתוח זה היא קריטית ולכן יש לעקוב בקפדנות אחר הוראות הרופא המנתח.
האם אני מתאימה לעיצוב ישבן בשיטת העברת שומן?
אם המטופל אינו סובל מעודף משקל או מידתו היא בין 8 ל12, הוא כנראה מתאים לשיטת העברת שומן  . מטופלים רזים וצנומים שמידתם מתחת ל8 אינם מתאימים לניתוח העברת השומן כיוון שאין להם מספיק שומן להעביר לצורכי ניתוח עיצוב ישבן.

תהליך הייעוץ של ניתוחי עיצוב ישבן

בפגישת הייעוץ, לאחר התאמת סוג הניתוח, ד”ר בן שושן יפרט את מהלך הניתוח, ההחלמה, התוצאה הצפויה וכן את הסיכונים והסיבוכים האפשריים של הניתוח.
בייעוץ לקראת עיצוב ירכיים הוא יבדוק את משקלך מול גובהך והיחס ביניהם, בכדי לוודא כי אינך במשקל יתר מסוכן לניתוח. כמו-כן תיבדק צורת הירכיים, עודפי עור ושומן קיימים ומיקומם.
לפי בדיקות הדם העדכניות ד”ר בן שושן יוודא כי לא קיים חסר בחומרי בניה בגוף או אנמיה העלולים להפריע למהלך הריפוי לאחר הניתוח.

תהליך ניתוח עיצוב הישבן

בתחילת ההליך הניתוחי שואבים תאי שומן מחלקים שונים בגוף המטופל, שהם האיברים התורמים. שאיבת השומן נערכת בשיטה הרגילה של שאיבת שומן לפי ההעדפות של כל רופא ובהתאמה למקרה של כל מטופל. מומלץ לשאוב את השומן משני מקומות שונים בגוף על מנת שייצא שומן איכותי. לרוב שואבים שומן מאזורים בישבן שמעוניינים לחטב, מהבטן או מהירכיים.
לאחר שנשאבו תאי השומן, מזככים אותם משאר הנוזלים שנשאבו, ולאחר שזה נעשה, יזריק המנתח את השומן בחלקים בישבן בהתאם לצורה שרוצים לעצב.
היתרון בשימוש בשומן עצמי הוא שהוא אינו נדחה על ידי הגוף (אינו גוף זר) והתוצאה של תהליך הרמת הישבן זו נשארת לאורך זמן. כמו כן, בנוסף לישבן מעוצב זוכים המטופלים גם בשאיבת שומן מאזורים שבהם הוא היה בעודף. תהליך הניתוח אורך בין שעתיים

לאחר ניתוח עיצוב ישבן

לאחר סיום הליך הרמת ישבן, השומן שהוזרק צריך להתייצב בגוף. לשם כך צריך לשמור על הישבן למשך כמה שבועות. השמירה על הישבן ועל תאי השומן המוזרק במנח מסוים כוללת מנוחה של מספר ימים והימנעות מפעילות גופנית.
מומלץ שלא לשבת על החלק שמולא בשומן. ייתכן ויופיעו נפיחויות באזור, נפיחות שעם הזמן תעבור, אך בכל אופן ,בכל תופעה חריגה יש לפנות לרופא המנתח.
מלבד הקושי שלא לשבת על הישבן או לשכב עליו ההחלמה מטיפול זה אינה נחשבת לקשה או מסובכת.
הצלחת הליך עיצוב הישבן בשומן עצמי תלויה במיומנות הרופא המנתח ואיכות הציוד שבו הוא משתמש. אם לא יהיו סיבוכים, תוצאות הניתוח נשארות קבועות והמטופל יזכה לישבן חטוב.
הימים שלאחר הטיפול הם קריטיים להצלחה, שכן על המטופלת מוטלת האחריות לשמור על עיצוב הישבן כפי שעיצב המנתח. מטופל שלא יצליח לשמור על המנח הנכון של השומן

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן